EUROSPORT 2 - BUNDESLIGA

Co je tu Bundesliga?

Co je to Bundesliga a jak to souvisí s Eurosportem? Na takovou otázku je velmi jednoduchá odpověď, ale vezmeme to popořadě. Bundesliga je termín, který označuje nejvyšší fotbalovou soutěž v rámci nějakého konkrétního státu. V Čechách tedy máme Českou Bundesligu, v Německu mají Německou Bundesligu a tak dále. Termín Bundesliga je původně německý, ale užívá se po celé střední Evropě. V několika případech tento termín neoznačuje jen nejvyšší soutěž fotbalovou, ale například také hokejovou.

Eurosport Online

Eurosport 2 - Bundesliga

Nyní zodpovíme otázku, co má společného Bundesliga s Eurosportem. Věc se má tak, že kanálové vysílání Eurosport ve spolupráci s českými poskytovateli kabelového nebo satelitního vysílání, připravilo pro Českou republiku úplně novou programovou verzi provozovatele kanálu Eurosport a tato je určena výhradně pro vybrané země Evropy. Eurosport 2 Bundesliga tudíž přinese obsahově atraktivnější obsah z původní verce stanice Eurosport 2, která se dříve šířila (a někde ještě stále vysílá) na území České republiky a Slovenska. Kanál Eurosport Bundesliga 2 vysílá týdně 5 přímých přenosů z německé fotbalové Bundesligy. Ve vysílání nechybí ani magazíny, reportáže či sestřihy nejlepších momentů z některých zápasů.

Kanál Eurosport 2 Bundesliga odstartoval 5.8.2009 a jako první ze satelitních platforem jej do své nabídky zařadila služba Digi TV. Navíc, od 1.8. 2009 je kanál Eurosport 2 Bundesliga vysílán s českým komentářem.